Inspirace 17. ledna 2022

I třetí pondělí v novém roce nám přinese mnoho inspirace! Moderátorky Elena Rubtsová a Věra Klimšová vás společně s hostem Jakubem Částkou budou inspirovat například tím, že dnes si můžete postavit domek z konopného betonu! Navštíví nás také kameramanka a režisérka Jessica Horváthová, se kterou se podíváme do inspirativního světa filmové a televizní tvorby. Hlavně pak zavítáme do světa castingové agentury, která už od 90. let obsazuje nejen nové talenty do domácí i zahraniční produkce.

Jakub Částka je strojní konstruktér s praxí 15 let. Ve své profesi se dostal k zajímavým projektům, jako je archimedova vodní turbína nebo nákladní lokomotiva.

 

Celý život ale miluje přírodu – a tak se dostal i k dobrovolnické stáži do osady v Bílých Karpatech, kde se naučil stavět domy ze slámy a hlíny.

Nyní je otcem 3 dětí, a rozjíždí projekt malých domků z konopného betonu.

Jeho ambice a původní profese ho vedou až k megalomanským vizím, jak prosadit ekologické stavitelství do celého světa.

 Inspirujte se Jakubovou prací na www.cubotami.cz

Jessica Horváthová vystudovala filmovou a televizní kameru na pražské FAMU a oslavila 60 let praxe v oboru. Pracuje a pracovala jako kameramanka, režisérka, tlumočnice, castingová režisérka, a také jako pedagožka v oblasti filmové a televizní tvorby.

Jessica spolupracuje na bezpočtě filmů především pro zahraniční produkce. V Česku a na Slovensku pak spolupracovala s řadou známých režisérů. Jejich výčet by snad vydal na knihu, ale jmenujme například Věru Chytilovou nebo Juraje Herze.

V 90. letech Jessica založila vlastní castingovou společnost Cine-Jessy: www.cinejessy.cz, která je jednou z prvních a největších castingových společností u nás s celosvětovým věhlasem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *